Ciekawe miejsca

Czemu warto odwiedzić latem Zakopane?

W dobie pandemii wyjazdy zagraniczne są utrudnione. Aby zupełnie nie zrezygnować z letniego relaksu, coraz więcej Polaków wybiera rodzime kurorty wypoczynkowe, które niczym nie ustępują miejscom za granicami naszego kraju. Do wyboru mamy relaks nad morzem, wyciszenie nad jeziorem, lub wspaniałe góry, które zachwycają swoją odmiennością. A jeśli góry – to pierwsze miejsce , które przychodzi do głowy, to Zakopane, stolica Tatr. Poniżej przedstawione zostały trzy powody, dla których warto wybrać właśnie to miasto na swój wakacyjny wypoczynek, a na końcu pojawi się informacja kiedy najlepiej planować wypoczynek w tym mieście.

Bliskość gór

Zakopane położone jest w samym centrum Tatr i bezpośrednio w tym mieście rozpoczyna się wiele pięknych szlaków turystycznych, zachwycających pięknem natury. Każdy może znaleźć tam poziom trudności dopasowany do swoich możliwości fizycznych. Mniej wysportowani turyści mogą wybrać spokojny spacer na Morskie Oko, a bardziej wprawieni w górskich wyprawach z chęcią odwiedzą Giewont lub Rysy. Co najlepsze, górskie spacery nigdy się nie nudzą. Można wielokrotnie wracać w to samo miejsce, a ono za każdym razem będzie zupełnie inne.

Doskonała infrastruktura noclegowa

Kto nie chciałby obudzić się w pokoju z pięknym widokiem na góry? Zakopane obfituje w wiele przepięknych miejsc tego typu, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb turystów. Znajdziemy tu miejsca typowo przeznaczone do nocowania i wyruszania o poranku na podbój gór, jak również ośrodki oferujące relaks i wypoczynek na wysokim poziomie. Nowością są rosnące w popularność apartamenty, które łączą potrzebę prywatności i luksusu. Apartamenty w Zakopanem znajdziesz pod adresem elkowyzakatek.com

Przepyszne jedzenie

Kuchnia góralska różni się zdecydowanie od kuchni innych regionów polski. Tylko w Zakopanem i okolicach możemy trafić na takie oryginalne specjały jak oscypek, bryndza czy ziołowe nalewki. Istnieje mnóstwo oryginalnych góralskich restauracji, które serwują przepyszne jedzenie. Większość z nich, oprócz samego pożywienia, oferuje również ciekawą ofertę rozrywkową. W piątkowe wieczory bądź na specjalne zamówienie gości w restauracjach grywają oryginalne góralskie kapele, a goście mogą poczuć atmosferę ludowej zabawy. Oprócz miejsc typowo nastawionych na regionalne przysmaki znaleźć można restauracje, które serwują dania z całego świata. Niektóre z nich charakteryzują się wysokim poziomem i warto je odwiedzić, szczególnie, że niektóre znajdują się w pięknych miejscach z widokiem na miasto lub pobliskie Tatry.

Który miesiąc jest najlepszy na wyjazd do Zakopanego?

Amatorzy gór wiedzą, że nigdy nie można zagwarantować pogody na szczycie. Zdarza się, że w lipcu pada śnieg, lub nagle nadchodzi burza, która uniemożliwia dalszą wędrówkę. Ciężko więc jednoznacznie wskazać idealny moment na wyprawę do Zakopanego. Należy po prostu liczyć na pogodowe szczęście, a w razie niesprzyjających warunków poszukać innego sposobu na spędzenie urlopu. W Zakopanem takich sposobów jest mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *