Ciekawe miejsca

Gdzie pojeździsz na nartach w Polsce?

Sezon narciarski ruszył pełną parą! W tym roku nawet w Polsce spadła zadowalająca ilość śniegu i chęć na zimowe szaleństwo jeszcze bardziej wzrosła. Wielu fanów narciarstwa już odbyło swoje pierwsze wypady na stoki, a część dopiero planuje swój wyjazd. W Polsce z każdym rokiem poprawia się zagospodarowanie turystyczne stoków i ośrodków narciarskich. Oczywiście nie dorównujemy Alpom, ale nasze góry oraz całkiem przyjemne trasy narciarskie również potrafią sprawić frajdę. Wyjazd na narty, czy snowboard w Polsce to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaliczyć krótki wypad narciarski lub po raz pierwszy zapoznają się z tym sportem.

Jaworzyna Krynicka – stacja narciarska w paśmie Beskidu Sądeckiego

Jaworzyna Krynicka to stacja narciarska z najwyższym punktem na wysokość 1114 m n.p.m. Ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka to około 10 km tras, w tym najdłuższa liczy 2,6 km Trasy podzielone są na niebieskie, czerwone i czarne. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać z gondoli, kolejek krzesełkowych i orczyków. Osoby, które dobrze czują się w sportach zimowych mają możliwość ścigania się na trasie slalomowej z pomiarem czasu. Wyjazd narciarski do Polski dodatkowo urozmaici  Krynistler Snowpark.

Karpacz – górskie miasto położone w Karkonoszach

Karpacz to malownicze górskie miasto, które położone jest u stóp Śnieżki, czyli najwyższego Polskiego i Czeskiego szczytu u (1603 m n.p.m.). Wyróżnia się przepięknym, a wręcz bajecznym terenem, dużą ilością zieleni, zjawiskowymi wodospadami i dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Stacja narciarska to 7 tras liczących od 50 do 1500 metrów o zróżnicowanym poziomie trudności posiadających wyciągi orczykowe i krzesełkowe.

Szczyrk – miasteczko leżące w Beskidzie Śląskim

Szczyrk to niewielkie miasteczko leżące u podnóża najwyższej góry pasma  Skrzycznego (1257 m n.p.m.), gdzie mieści się Szczyrk Mountain Resort, czyli największy ośrodek narciarski w Polsce posiadający 35 km różnorodnych tras. Na miejscu można poruszać się 9 wyciągami, w tym jedną gondolą, pięcioma krzesłkami i trzema orczykami. Cały kompleks składa się z 23 tras o różnych poziomach trudności (łatwe, średnie i trudne). Najdłuższa pojedyncza trasa ma 2,8 km, lecz odpowiednio łącząc kilka z nich można zaliczyć mniej więcej 5-kilometrowy zjazd.

Kasprowy Wierch – najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce

Stacja narciarska Kasprowy Wierch (1959m.n.p.m.) zlokalizowana jest w Tatrach, tutaj jest możliwość zjazdu dwoma trasami: Gąsienicową (8,5 km) i Goryczkową (2,6 km stromej trasy i około 8 km, aż do Kuźnic). Brak sztucznego naśnieżania, na szczyt dostać się można kolejką linową z Kuźnic z przesiadką do drugiego wagonika w Myślenickich Turniach lub pieszo. Dodatkowo kursuje z Doliny Gąsienicowej 4-osobowy wyciąg.

Szklarska Poręba – stoki Karkonoszy

Szklarska poręba to miasto położone na stokach Karkonoszy, Gór Izerskich i Czarnej Góry. Górują nad nim Szrenica (1362 m.n.p.m.) i Wysoki Kamień (1058 m.n.p.m.). Ośrodek narciarstwa położony jest na Szrenicy gdzie biegnie 5 tras o łącznej długości 12 km i różnym poziomie trudności. Możliwość skorzystania z dwuodcinkowego wyciągu krzesełkowego, pięciu wyciągów orczykowych oraz sześcioosobową koleją linową „KarkonoszExpress”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *