Artykuły

Jak pobrać bon turystyczny

Walka ze skutkami pandemii koronawirusa toczy się na wielu płaszczyznach. Jednymi z wielu pokrzywdzonych przed Covid są również dzieci. Niemożliwość wyjechania na wakacje, a także stresująca je nauka zdalna sprawiła, że rządzący zaczęli szukać sposobów jak choć w części poprawić ich sytuację. Wpadli wówczas na pomysł by dofinansować im wypoczynek poza domem. Tak narodziła się idea bonu turystycznego, który przysługuje na każde dziecko, na które wypłacane jest świadczenie 500+.

Do czego uprawnia bon turystyczny

Zadaniem takiego bonu jest zapewnienie finansowania wysokości 500 złotych, które może być wydane na pokrycie kosztów uczestnictwa w imprezie turystycznej, opłacenie wakacyjnych noclegów lub wykupienie wyżywienia. Bon przysługuje w ilości jednej sztuki na każde dziecko, które otrzymuje zasiłek 500+. Termin wykorzystania bonu turystycznego to koniec marca 2022 roku. Jak widać nie pozostało już zbyt wiele czasu, aby skorzystać z dodatkowych pieniędzy na wakacje. Jeżeli nie masz jeszcze zaplanowanych tegorocznych wakacji w Polsce, być może warto rozważyć pobyt w takim miejscu, w którym będzie można zapłacić bonem turystycznym.

Skąd pobrać bon turystyczny na wakacje?

Wiele osób jest zainteresowanych skorzystaniem z takiego bonu, ale ma problem z jego pobraniem. Rzeczywiście trzeba przyznać że jego uzyskanie wcale nie jest tak intuicyjne i szybkie, jak może się wydawać. Bon turystyczny, a właściwie kody, które ten bon tworzą, można pobrać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, w skrócie PUE ZUS. Bon automatycznie pojawia się na koncie osoby, która jest uprawniona do otrzymywania świadczenia 500 plus na dziecko. Jeśli w twojej rodzinie jest to żona, to i ona będzie mogła pobrać bon turystyczny po zalogowaniu się na swoje konto PUE. Sam proces logowania jest szybki i musi być potwierdzonym elektronicznie. Jeśli nie posiadasz profilu zaufanego, możesz się do ZUS PUE zalogować poprzez swoje konto bankowe z obsługą online. Może się również zdarzyć tak, że sam bon to za mało aby pokryć koszty rodzinnego wyjazdu na wakacje. Jeżeli nie masz skąd wziąć pieniędzy, upewnij się czy pożyczka online nie jest odpowiednim wyjście. Pieniądze, które zapewni ci pożyczka online pozwalają pokryć wszystkie koszta wakacyjnego wyjazdu dla rodziny, a być może coś jeszcze zostanie na wakacyjne przyjemności i zachcianki. Pamiętaj o tym, aby kodu zabezpieczającego z bonu turystycznego nikomu nie udostępniać. Podaj go dopiero w momencie rezerwacji w wybranym przez ciebie miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *