Ciekawe miejsca

Rabka-Zdrój dla miłośników przyrody i zdrowych aktywności na świeżym powietrzu

Rabka-Zdrój to idealna destynacja dla miłośników przyrody i zdrowych aktywności na świeżym powietrzu. Miejscowość stanowi punkty początkowe i końcowe wielu szlaków turystycznych, a także leży na trasie najdłuższego w polskich górach szlaku pieszego – Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Z pomocą Misiek Taxi górscy wędrownicy będą mogli o każdej porze – czy to wczesnym rankiem wyruszając na szlak z pobliskich miejscowości, czy też o zmierzchu powracając po dniu wędrówki do domostwa – bezpiecznie dotrzeć na miejsce, nie martwiąc się o miejsce bagażowe, którego w Misiek Taxi jest pod dostatkiem.

Piesze szlaki turystyczne, którymi można udać się wyruszając z Rabki-Zdrój wiodą m.in. na Maciejową (852m n.p.m.), Stare Wierchy (968m n.p.m.), Turbacz (1310m n.p.m.) i Luboń Wielki (1022m n.p.m.).

W sezonie zimowym, Rabka-Zdrój oferuje także dobrze przygotowane stoki narciarskie oraz szeroki wybór ścieżek narciarstwa biegowego o łącznej długości prawie 36km! Znajdują się one nie tylko w pobliskich pasmach górskich, ale także w samym centrum miejscowości – popularnym Parku Zdrojowym. Ta łagodna i idealna dla początkujących narciarzy trasa ma długość 3 km i jest doskonałym miejscem do jazdy stylem klasycznym. Malowniczy park jest w całości oświetlony, co umożliwia jazdę również po zmroku! Turystyka narciarska to zdrowy i aktywny sposób spędzania czasu, a dzięki Misiek Taxi cała rodzina, a także niezbędny ekwipunek i sprzęt komfortowo przemieści się z miejsca noclegu na początek trasy.

Dla osób pragnących adrenaliny i mocnych wrażeń, Rabka-Zdrój oferuje szeroki wybór sportów ekstremalnych, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Rabczańskie Centrum Aktywnego Wypoczynku ReCreative to firma, która latem organizuje wspinaczkę skalną z zapewnieniem odpowiedniego sprzętu, wizytę w parku linowym, wycieczki po okolicznych szlakach urozmaicone o wspinaczkę, zjazdy na linie i mosty linowe oraz Nordic Walking. Natomiast zimą, z firmą ReCreative można odbyć wyprawy na nartach ski-turowych i rakietach śnieżnych w okoliczne góry, zaliczyć wspinaczkę na lodospadach z zapewnionym instruktarzem i sprzętem, a dla najmłodszych, Szkółka Narciarska ICE SCHOOL zapewni doskonałą zabawę przy jednoczesnej nauce techniki jazdy na nartach.

Sprawny dojazd do siedziby firmy oraz bezpieczny powrót do domu po długim dniu ekstremalnych wyzwań zapewni Państwu rzetelna firma przewozowa Misiek Taxi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *